Sesja fotograficzna w ciąży

Kobieta w ciąży

Kobieta w ciąży to zjawisko. Każde jest inne, niepodobne do następnego. Ponieważ ma ono ograniczony czas występowania, warto je uwiecznić na pięknej fotografii.

Cud życia najpierw zaskakuje i cieszy, potem błogo uspokaja. Zanim ciąża staje się widoczna w okolicach brzucha, widać ją na twarzy.

W czym się przejawia? W specjalnym błysku w oku, tajemniczym uśmiechu. Na razie o Twoim szczęściu wiesz tylko Ty i Twoi bliscy, pozostali mogą się go jedynie domyślić.

Właśnie zaczyna się zupełnie nowy etap w życiu. Zmieni się wszystko, już nigdy nie będzie odpowiedzialna tylko za siebie. Dziewięć miesięcy w kadrze najlepiej pokaże spektrum uczuć, jakie towarzyszy przyszłej mamie.

galeria

Pierwsze miesiące to burza hormonalna, która u każdej kobiety wygląda inaczej. Może mieć związek ze złym samopoczuciem, lękiem o zdrowie dziecka, o którym początkowo wiadomo tylko tyle, ile powie lekarz.

Kolejne miesiące to zmiany, które kobieta może zauważyć sama. Zaczyna odbierać pierwsze sygnały od swojego dziecka, rozpoznawać, kiedy zaśnie a kiedy się niepokoi. Wie, kiedy kichnie, kiedy ma czkawkę. Coraz większa wiedza uspokaja, co natychmiast widać na twarzy.

Ciąża to czas refleksji, snucia marzeń, odpoczynku. Wizualizowania tego, jakie będzie dziecko na podstawie mało kształtnego zdjęcia, które otrzymujesz od lekarza. Nie widać na nim koloru oczu, ale już profil twarzy tak, zarys noska, układ głowy, ewentualne wysokie czoło. Gesty z życia prenatalnego szybko nie znikają, wiele dzieci po urodzeniu podobnie jak w łonie mamy zaciskają piąstki czy kulą się zanim zasną.

Od końca drugiego trymestru mama może się komunikować z maluszkiem, odpowiadać na jego kopnięcia. Im dziecko jest większe, tym spektrum zabaw poszerza się.

Trzeci trymestr ciąży to coraz piękniejsza cera mamy, gładsze włosy, bardziej promienny uśmiech. Kobieta czuje się i jest piękna. Ciąża odmładza bez względu na wiek. Łagodzi lęki, wygasza wiele objawów chorobowych, które męczyły wcześniej. Daje nadzieję na szczęśliwą przyszłość w większym gronie.

To również czas wielu emocji w kontaktach z dzieckiem. Można głaskać widoczną przez skórę stópkę, której coraz ciaśniej w środku, zwłaszcza podczas harców.

Piękna mama chciałaby się podzielić swoim szczęściem. Zachować pamiątkę po tym ważnym dla niej czasie. Czuje się jeszcze na tyle dobrze i sprawnie, że może wykonać sesję zdjęciową nie tylko w studio, ale również plenerze. Sama, z ojcem dziecka, dziećmi, które także są ciekawe nowego członka rodziny.

Ujmujące są portrety szczęśliwych mam. Trzymających brzuszek, obejmujących swoje dziecko w pierwszych czułych gestach. Jest milion sposobów na pokazanie tej rodzącej się więzi, która już niebawem będzie bardziej namacalna. Brzuch przewiązany wstążką z kokardą, obejmowany przez przyszłego tatę, brzuch w zestawieniu z dłońmi, splecionymi w serce. Brzuch zakryty piękną suknią, nawet fantazyjnym przebraniem, welonem, spódnicą baletnicy, szlafrokiem z pięknej tkaniny, lub też pozbawiony okrycia, na tle okna, zieleni, ogrodu, słoneczników na polu, zachodzącego słońca.

W zestawieniu z klockami, które układają się w imię dziecka, maleńkimi bucikami, ubrankami, które czekają na swojego właściciela, misiem, który już wkrótce będzie pełnił funkcje przytulanki.

Sesja fotograficzna przyszłej mamy to wiele nadziei i radości, które zachowa dla nas piękny kadr. Warto ją wykonać jako dokumentację czasu oczekiwania na nadejście maluszka. Debiutujące mamy najlepiej fotografować w siódmym, ósmym miesiącu, te, które rodzą ponownie, już około szóstego miesiąca.

Zachowaj swoje szczęście na lata, uwiecznione w postaci pięknej fotografii.