Wyjątkowa sesja fotograficzna

Owieczka to symbol łagodności, niewinności i nieskazitelnego piękna. Małe dziewczynki chętnie przebierają się w stroje pastereczek, które wypasają stada owiec na dużych zielonych pastwiskach.

Nic zatem dziwnego, że motyw owieczki jest bardzo często wykorzystywany w sesjach zdjęciowych i doskonale nadaje się na sesje z udziałem dzieci i niemowląt.

Od wieków owce były kojarzone pozytywnie i występowały w wielu kulturach – zwłaszcza w obszarze śródziemnomorskim oraz na wyspach brytyjskich, gdzie były traktowane jako podstawowe zwierzę hodowlane.

Postać owcy występuje również w starożytnej tradycji i religiach; przykładowo w judaizmie występuje odniesienie do Baranka Paschalnego.

W chrześcijaństwie natomiast funkcjonuje archetyp dobrego pasterza, z którym utożsamia się Jezusa.  Wszyscy wielcy prorocy byli za życia pasterzami.

galeria

Trudno znaleźć symbol, który niesie za sobą tyle pozytywnych konotacji. Co więcej, owce kojarzą się pozytywnie nie tylko ze względu na tradycje, ale także wygląd.

Białe miękkie futro i wrodzona łagodność zwierząt mogą nieść skojarzenia z niewinnością, a ta cecha jest z kolei przypisywana dzieciom.

Sesja z maskotką – jak powinna wyglądać?

Decydując się na sesję z maskotką, warto postawić na zabaweczkę, która jest dziecku znana i którą bardzo lubi.

Możemy mieć wówczas pewność, że maluch nie wystraszy się i będzie chciał współpracować do samego końca.

Dając mu całkowicie nową maskotkę, nie mamy niestety takie pewności. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że odrzuci ją i zacznie zachowywać się nerwowo.

Każda sesja z dzieckiem powinna być zaplanowana i poprzedzona chwilą zabawy. O ile aparat nie robi zazwyczaj na maluchu wrażenia, o tyle nowa sytuacja może wywołać w nim skrajne emocje i doprowadzić do płaczu.

Maskotka ma być swego rodzaju buforem między światem zewnętrznym a tym co dzieje się w umyśle naszego dziecka.

Dobierając odpowiednią maskotkę, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób chcemy uwiecznić malca i na czym najbardziej nam zależy. Sesja powinna oddawać jego charakter, pierwsze zainteresowania i pasje.

Przedstawiając dziewczynkę z maskotką owieczki dajemy wyraźny komunikat, że mamy w domu małą księżniczkę, która ma łagodny charakter i nie sprawia rodzicom wielu problemów wychowawczych.

Przedmioty w pewien sposób obrazują to, jakie są dzieci i uwypuklają ich cechy charakteru. Warto zatem zastanowić się, co chcemy przekazać i jak dziecko ma zostać zapamiętane.

W przyszłości na pewno będzie nam za to wdzięczne.