Sesja fotograficzna na prezent

Chodzenie jest jedną z najważniejszych umiejętności, które nabieramy już w wieku wczesnodziecięcym.

Większość maluchów stawia pierwsze kroki w okolicach dziesiątego roku życia, chociaż zdarza się, że niektóre zaczynają chodzić wcześniej, a niektóre dopiero w okolicach 18 miesiąca.

Dla dziecka, które robi to po raz pierwszy, jest to niezwykłe doświadczenie. Rodzice traktują to z kolei jako moment przełomowy – czas, w którym niemowlę powoli wkracza w okres dzieciństwa i staje się w pełni mobilne.

Uwiecznienie pierwszych kroków to nie lada wyczyn – w wielu przypadkach rodzice nawet nie są świadomi, że ich dziecko próbowało już chodzić.

Sesja, w której motywem przewodnim są pierwsze kroki, jest niezwykle wzruszająca – zarówno dla rodziców, jak i dziadków oraz przyjaciół rodziny.

galeria

Uwiecznianie postępów dziecka pozwala zachowań najwspanialsze wspomnienia, a po kilku latach udać się w sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa.

Nawet jeżeli teraz nie jesteś przekonany, jak cenne są pamiątki w postaci zdjęć, za kilka lat z pewnością zmienisz zdanie. Zdjęcia staną się dla ciebie najcenniejszą pamiątką – nawet jeżeli wspomnienia zaczną się zacierać i nie będą już tak wyraziste.

Przeprowadzając sesję, warto wprowadzić elementy, które są dziecku znane. Chodzi zarówno o otoczenie, jak i ulubione zabawki.

Na niektórych zdjęciach bohaterem jest wyłącznie dziecko, na innych zaś rodzice, którzy wspierają jego pierwsze kroki i zachęcają do chodzenia.

Nie ma nic piękniejszego niż ukazanie całej szczęśliwej rodziny, która wspólnie przeżywa najpiękniejsze momenty w życiu.

Jak przeprowadzić idealną sesję?

Idealna sesja nie musi być skomplikowana i bogata w akcesoria. Kluczowym elementem zdjęć jest dziecko i to właśnie na nim powinna być skupiona uwaga fotografa. Wprowadzając wiele elementów dekoracyjnych, jedynie odwracamy uwagę od tego co najistotniejsze.

Naszym zdaniem wystarczy doświadczenie i umiejętność wyłapania odpowiedniego momentu, aby zdjęcie – nawet te pozbawione tła i dodatkowych motywów zdobnych – było przepiękne i przyciągało uwagę otoczenia.

W sesji, której tematem jest chodzenie, skupiamy uwagę na dziecku. Chcemy uwiecznić na fotografii jego skupioną minę, dość nieporadny balans ciała i chęć zrobienia czegoś nowego, co do tej pory było zupełnie nieosiągalne.

Czy jest zatem sens dokładać akcesoriów i tworzyć tło, które tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia?

Dla nas liczy się dziecko i przekazanie prawdziwych emocji, które towarzyszą całej rodzinie w tej podniosłej i pięknej chwili.