Sesja zdjęciowa

Większość małych dziewczynek skrycie marzy o zostaniu baletnicą – podobnie jak większość małych chłopców myśli o karierze piłkarskiej. Oczywiście, udaje się tylko nielicznym, niemniej cała otoczka związana z baletem i występami tanecznymi wydaje się tak słodka, cudowna i godna uwagi, że rodzice chętnie decydują się na posyłanie dzieci do szkół baletowych i wspieranie ich w realizacji swojej pasji.

To czy marzenia się spełnią zależy od wielu czynników – determinacji, poświęcenia, woli walki oraz wsparcia ze strony rodziców. Zawód baletnicy jest bowiem okupiony bardzo ciężką i długoletnią pracą.

A właściwie, dlaczego dziewczynki tak bardzo marzą o balecie? Czy chodzi wyłącznie o taniec, czy może o samo wrażenie, jakie robią baletnice wchodzące na scenę?

galeria

Piękne połyskujące stroje, kuse sukienki, opaski utrzymujące falujące włosy – dla wielu osób to absolutna kwintesencja kobiecości. Jeżeli dodamy do tego umiejętność poruszania się z gracją, która jest osiągalna wyłącznie dla smukłych i zwinnych panien, nie dziwi fakt, że co druga dziewczynka chciałaby skierować swoje kroki na salę taneczną.

Pomimo że spełnienie tych marzeń jest bardzo trudne i być może nigdy nie nadejdzie, rodzice powinni robić wszystko, aby wspierać i podtrzymywać dziecko na duchu. Nawet pobieżne i – wydawać by się mogło – krótkotrwałe zainteresowanie tańcem może przerodzić się w największą życiową pasję.

Jeżeli i ty marzyłaś o karierze baletowej, ale nie udało ci się zrealizować swoich pasji, nie musisz odkładać marzeń na półkę.

Być może twoja córka okaże się doskonałym materiałem na baletnicę, a ty staniesz się jej drogowskazem na tej trudnej drodze.

Może zechcesz wyrobić w niej wrażliwość na piękno i sztukę? Pozwól poczuć się jej jak primabalerina. Dobierz piękne ubrania i akcesoria, które staną się motywem przewodnim naszej sesji. Jeżeli nie lubisz różu, zawsze możesz wybrać stroje w mniej krzykliwej kolorystyce – łagodne pastele, albo czystą i perfekcyjną biel, która sprawdzi się w przypadku dziewcząt o nieco ciemniejszej karnacji i ciemnym kolorze włosów.

Baletnice nie muszą być słodkimi laleczkami bez charakteru, od ciebie zależy jak córeczka zaprezentuje się na sesji. Przekonasz się, że efekt końcowy może zaskoczyć.

Nawet jeżeli twoja córka nie zwiąże swojej przyszłości z tańcem, będziecie mieć piękną pamiątkę i wspaniałe wspomnienia.

Nie wszystkie dziewczynki mają taką możliwość i nie wszystkim dane jest poczuć się jak księżniczka z bajki. Twoja córka z pewnością będzie zachwycona udziałem w sesji.