Wyjątkowa sesja fotograficzna

Czym jest radość życia?

Jak uchwycić moment, kiedy czujemy się naprawdę szczęśliwi i zadowoleni z tego jak żyjemy i co dostajemy za nasze starania?

Radość życia jest dla każdego czymś innym. Niektórzy uznają, że największą radością jest rodzina, inni – nieskrępowana wolność.

Ilu ludzi, tyle spojrzeń, niemniej  w każdym wypadku możemy znaleźć wspólny mianownik – poczucie spełnienia.

Człowiek, który odczuwa radość życia, nie przejmuje się błahostkami, jest w stanie czerpać wiele radości z wykonywania codziennych czynności, które na pozór wydają się banalne.

Aby osiągnąć stan, w którym czujemy się naprawdę szczęśliwi, musimy odciąć się od stereotypów i zacząć myśleć wyłącznie o sobie.

Patrząc na fotografię wyrażające nieskrępowana radość życia, możemy zauważyć, że modele i modelki wcale nie wystylizowani i nie wyglądają, jakby zostali żywcem wzięci z okładki czasopisma modowego.

galeria

Wręcz przeciwnie!

Zdarza się, że panowie pozują w luźnych, nieoficjalnych ubraniach, zaś kobiety mają potargane włosy, prosty makijaż i zwiewną lekką sukienkę.

Odejście od stereotypów i obalenie przekonania, że możemy dobrze wyglądać tylko wtedy, gdy naprawdę się o to postaramy i odpowiednio ubierzemy, daje nam poczucie wolności i pozwala skupić na wnętrzu i własnych pragnieniach.

Uchwycenie radości życia i szczęśliwych momentów wymaga odpowiedniego przygotowania i pewnego zrozumienia osoby fotografowanej.

Nie znając jej preferencji, historii życia i charakteru, nie sposób wykonać prawdziwą sesję. Naturalna radość to coś o wiele cenniejszego i trudniejszego do uchwycenia niż nieszczery stylizowany uśmiech, który uzyskamy na potrzeby zdjęcia.

Fotografia to coś więcej niż sposób na utrwalenie wesołej miny czy aranżowanego skoku w górę – to wspomnienie zaklęte w mały kawałek papieru, które może nam towarzyszyć przez długie lata.

Widząc fotografię, która uchwyciła prawdziwe emocje, na pewno poczujemy się lekko i chętnie powspominamy dawne dzieje.

Jak przygotować się do sesji?

Sesja fotograficzna nie powinna być sztuczna i stworzona na potrzeby chwili.

Być może za kilka wrócimy do zdjęć, ale nie odnajdziemy w nich siebie.

Czy jeżeli na co dzień nie chodzimy w garniturach albo przylegających spodniach, chętnie spojrzymy na zdjęcie, na którym prezentujemy się w takich ubraniach?

Być może zdjęcie będzie ładne i estetyczne, niemniej nie pozwoli nam wrócić do przeszłości, ponieważ nie będzie kojarzyło się z niczym, co dotyczy nas bezpośrednio.

Naszym celem jest stworzenie serii zdjęć, które nie będą przekłamane. Zdjęć, które w przyszłości staną się największą rodzinną pamiątką – zawisną na ścianie, albo zajmą honorowe miejsce w albumie.

My na zdjęciach widzimy ludzi, a nie modeli.