Profesjonalna sesja zdjęciowa

Kobieta odpoczywająca

Większość z nas uważa, że potrafi wypoczywać. Jako przykład podaje siedzenie przed telewizorem i mniej lub bardziej refleksyjne oglądanie filmu lub programu. Albo też wyprawę na zakupy, te codzienne i, w ramach poprawienia nastroju, bardziej osobiste.

To jednak nie jest prawdziwy odpoczynek. Z zakupów wracamy zmęczeni, podirytowani wszechobecnymi korkami i nieuprzejmością kierowców. Telewizja zamiast ambitnego filmu woli zafundować konkurs, w którym chodzi o podwyższenie adrenaliny, zamiast uspokojenia emocji po całym dniu wrażeń.

Jeśli uważasz, że młodym ludziom do odpoczynku wystarczy sen w nocy, bo ich organizm łatwo się regeneruje, nie dziw się, że nieraz czujesz się zmęczona czy zestresowana nawet, jeśli nie masz ku temu powodów.

galeria

Każdy z nas odpoczywa inaczej. Czasem po ciężkim dniu i natłoku zajęć w pracy mamy ochotę tylko na kąpiel i wcześniejszy sen. To dobra opcja, która oznacza, wsłuchanie się w najbardziej elementarne potrzeby organizmu. To on podpowie nam, jak chce się zregenerować.

Dla innych wytchnieniem jest aktywne spędzanie wolnego czasu, przynajmniej godzina na świeżym powietrzu, ruch, zabawa z dzieckiem w piłkę czy inne gry.

Własny ogród to kopalnia pomysłów na odpoczynek, od pielęgnacji kwiatów, po beztroskie bujanie się w hamaku.

Masz szansę na uspokojenie własnych emocji, wyciszenie się, mniej zobowiązujący strój, niedbale spięte włosy.

Odgrodzona od telefonu, maili i trybu zadaniowego, jaki towarzyszy Ci w pracy, możesz być sobą.

Jeśli potrafisz rozkoszować się tym spokojem, szybko odzyskasz nadwątlony wigor. Wystarczy pół godziny dziennie, tylko dla siebie, lub też w towarzystwie bliskich, ale bez konieczności spełniania ich zachcianek.

Staraj się odpoczywać regularnie, wtedy docenisz, jak ważna jest chwila oddechu i oderwania się od codziennych spraw i problemów zawodowych. Ta krótka chwila relaksu i zatrzymania się w wirze obowiązków poprawi Twoje zdrowie, samopoczucie i sprawi, że będziesz mniej podatna na problemy, związane ze stresem i wypaleniem zawodowym.

Kobieta odpoczywająca jest wreszcie sobą. Może się uśmiechnąć do siebie a nie służbowo, do poleconych jej zadań. Może zapomnieć o dress codzie i nosić to, w czym czuje się najlepiej. Zapomnieć o wysokich obcasach, lub przeciwnie, włożyć je choćby dla samej siebie, jeśli nie nosi ich codziennie.

Może nosić się nonszalancko czy też sportowo, czytać książkę w męskiej koszuli lub szlafroku, bądź przeciwnie, nie wychodzić z roli damy, jeśli tylko ją lubi. Jest naturalna, bo stworzyła sobie właśnie środowisko, w którym czuje się najlepiej.

Nie ma piękniejszych zdjęć portretowych, jak te niewymuszone, wykonane jakby przypadkowo. Aparat podpatruje szczęście zrelaksowanej kobiety i chce ją zatrzymać w tym stanie jak najdłużej. Pozwala jej wybrać najlepszą dla niej pozę, wygodną, lub nieco wystylizowaną, jeśli chcesz dodatkowo podkreślić swoje atuty – piękny profil lub inny detal.

Odpoczynek to czas na marzenia, plany, refleksje. Te wszystkie emocje natychmiast widać na twarzy. Zrelaksowana kobieta wybiega myślami w przyszłość, wizualizuje siebie za kilka lat, lub też rozkoszuje się bieżącą chwilą.

Jeśli czerpiesz radość z dokumentacji takich bezcennych chwil, pomyśl o sesji zdjęciowej, która pokaże Cię inną, niż poznali Cię bliscy, lub Twoi współpracownicy. Promienną, jakby przyłapaną na błogim lenistwie lub przeciwnie, pochłoniętą ulubionym hobby.

Może nieco zagubioną, lub też kontemplującą piękno przyrody, która jest dookoła. Prawdziwego odpoczynku możemy się uczyć właśnie od niej, spokojnie i niewzruszenie niesionej ku swemu przeznaczeniu.