Sesja fotograficzna

Minimalizm w fotografii może kojarzyć się z czarno-białymi zdjęciami.

W rzeczywistości jednak nie kolorystka zdjęć jest ważna, a umiejętność uchwycenia kadrów i przedstawienia rzeczy bądź człowieka w sposób jednoznaczny.

Zdjęcia minimalistyczne są ładne, ale nieprzeładowane zbędnymi elementami.

W wielu przypadkach fotograf zupełnie rezygnuje z akcesoriów dodatkowych i koncentruje się wyłącznie na modelu – jego ekspresji, ruchach, wyrazie twarzy, ubiorze itp.

Wykonując zdjęcia portretowe, zachowane w stylu minimalistycznym, najważniejszym celem jest stworzenie odpowiedniego nastroju i przekazanie konkretnego sygnału, który powinien zostać jednoznacznie zinterpretowany.

Przykładowo, jeżeli chcemy wykonać portret człowieka, który na co dzień pracuje w fabryce, warto skupić się na takich detalach jak dłonie czy zmarszczki powstałe na skutek działania promieni słonecznych.

galeria

Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy od osoby, którą mamy zamiar fotografować.

Bierzemy pod uwagę wszelkie sugestie i dyskutujemy o wizji fotografii.

Osoby zajmujące stanowiska biurowe, nauczyciele akademiccy, redaktorzy etc. są często przedstawiani z akcesoriami, które kojarzą się w sposób jednoznaczny z ich zawodem, np. piórem czy okularami.

Minimalizm nie polega na całkowitej rezygnacji z akcesoriów, tylko ich ograniczenia do niezbędnego minimum.

Fotograficy lubią czystą scenografię, dlatego tak często możemy spotkać portrety czarno-białe, np. modela na tle białej ściany bądź odzianego w śnieżno białe ubrania.

Na życzenie klienta wykonujemy zdjęcia zachowane w czarno-białej kolorystyce oraz normalne standardowe zdjęcia kolorowe.

Zdjęcia minimalistyczne oddają pewien wewnętrzny spokój i są raczej spokojne, pozbawione ujęć dynamicznych. To celowy zabieg, który pozwala skupić się na samym modelu i wyczytać z oczu jego historię.

Stworzenie wrażenia takiej historii jest niezwykle ciężkim zadaniem, stojącym przed fotografem, dlatego potrzeba ogromnego doświadczenia, aby wywiązać się z niego w sposób należyty.

Z naszej strony zapewniamy, że do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, skupiając się w pełni na modelu i dostosowując scenografię do jego potrzeb, preferencji i oczekiwań.

Stawiamy na aktywny dialog z fotografem, dlatego nasze zdjęcia są pełne życia, ekspresywne i niezwykle sensualne. Fotografujemy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, proponując rozwiązania, które przypadną do gustu każdemu.