Profesjonalna sesja zdjęciowa

Słysząc bądź komplementując kogoś słowami „masz wielki urok osobisty”, możemy być pewni, że sprawiamy tej osobie wielką przyjemność.

Dlaczego?

Otóż urok osobisty to coś, czym mogą pochwalić się tylko nieliczni.

Czym faktycznie jest ów urok?

Pojęcie to nie może być jednoznacznie określone słowami, ponieważ dla każdego oznacza coś innego.

Najbardziej ogólnie możemy powiedzieć jednak, że jest to coś co sprawia, że dana osoba nas do siebie przyciąga i jest dla nas atrakcyjna.

Osoba emanująca urokiem osobistym nie musi być piękna, szczupła, o posągowych rysach twarzy – urok osobisty jest czymś, co bije z jej wnętrza. Jak zatem uchwycić to coś?

galeria

Przede wszystkim ważna jest sceneria i sposób wykonywania zdjęć.

W wielu przypadkach fotograf po prostu nie skupia się na osobie, bądź przywiązuje zbyt dużą wagę do detali, które nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia.

Idealne zdjęcie portretowe powinno przykuwać uwagę osobą modela lub modelki, nie zaś fantazyjnym tłem bądź ciekawą scenografią.

Piękno i urok osobisty tkwi w prostocie – aby został w pełni wyrażony nie potrzebuje wspaniałej otoczki. Najważniejszy jest człowiek, od którego musi bić pewność siebie i nieskrywane zadowolenie ze swojego życia, wyglądu, sposobu zachowania itd.

Fotograf musi pokierować modelem w taki sposób, aby całym sobą pokazał, że znajduje się w dobrym miejscu i czasie, że jest świadomy swoich zalet i potrafi wykorzystać je w dowolny sposób.

Na czym polega męski urok?

W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni są postrzegani jako jednostki zdecydowane, o dużej sile przebicia i mocy.

Aby uchwycić mężczyznę w najlepszym dla niego świetle, należy skupić się na jego wyjątkowych cechach charakteru i pokazać to, co chcemy pokazać.

Zastanówmy się, dlaczego niektórzy mężczyźni roztaczają wokół siebie urok osobisty – przecież nie chodzi jedynie o wygląd.

Bardzo ważne jest również wewnętrzne ciepło, które od nich bije, poczucie bezpieczeństwa i pewność, że kobieta będzie czuła się dobrze w ich ramionach.

Trudno to wszystko pokazać na jednej fotografii, niemniej przy odrobinie dobrej woli i gruntownym poznaniu osoby fotografowanej pozostaje to w zasięgu naszych możliwości.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci czuli się wyjątkowo i mieli pewność, że podchodzimy do sesji w sposób zupełnie indywidualny – bez powielania popularnych kalek i motywów.

Nie chcemy, aby to przedmioty przemawiały za człowieka – o wiele ważniejszy jest sam człowiek.